نحوه شکایت از فروشگاه های اینترنتی و آنلاین

نحوه شکایت از فروشگاه های اینترنتی و آنلاین : همانطور که میدانید با جهانی شدن اینترنت و با رو آوردن مردم و افراد جامعه به دنیا و جامعه مجازی ، تقریبا اکثریت کار ها از طریق اینترنت صورت میگیرد.تمامی کسب و کار ها شکل و بوی دیگری به خود گرفته اند و به سمت اینترنتی شدن روی آورده اند.حتی میبینید که فروشگاه هایی که در خیابان ها مغازه نیز دارند باز ممکن است از طریق وبسایت و یا پیج های خود در شبکه های مجازی اقدام به فروش اجناس خود نمایند که این بسیاری در کسب و کار مشاغل و رونق بخشیدن به آن تاثیر دارد و قابل توجه است.

اما خرید و فروش از طریق اینترنت مشکلاتی نیز با خود به همراه دارد.شما فروشنده فروشگاه اینترنتی را فقط از طریق دنیای مجازی میشناسید و جنس را فقط از طریق عکس و آن هم در دنیای مجازی دیده اید.نمیدانید میتوانید اعتماد کنید یا نه و نگران هستید که اگر فروشنده بعد از دریافت پول،وجه شما را گرفته و جنسی به شما تحویل ندهد چه باید بکنید.

شکایت از فروشگاه های اینترنتی

در این مقاله به شما میگوییم که چنانچه از خرید از فروشگاه های اینترنتی راضی نبودید،از منظر حقوقی باید چه سیستم و روشی را دنبال کنید و چگونه از آن فروشگاه شکایت کنید. در ادامه با وکیل جرایم رایانه ای همراه باشید…

راه های شکایت از فروشگاه های اینترنتی

به طور کلی باید به شما گفت که سه راه جهت شکایت از فروشگاه های اینترنتی پیش روی شماست.اولین راه شما اقدام از طریق مرجع قضائی صالح یعنی دادسرا میباشد که روش سنتی و کلاسیک شکایت است.دومین راه شکایت از طریق پلیس فتا به جهت ارتباط خرید اینترنتی با رایانه و دنیای اینترنت میباشد و سومین راه نیز شکایت از طریق سامانه نماد اعتماد الکترونیکی میباشد. با عدل محور همراه باشید.

شکایت از طریق مرجع قضائی صالح

در این روش شما تمامی مدارک و مستندات خود را جمع میکنید.مدارکی نظیر رسید و فیش واریزی،پیام های رد و بدل شده بین شما و فروشنده و … و همگی را در پرونده جای داده و به دادسرای جرایم رایانه ای مراجعه میکنید و شکایت خود را ثبت مینمایید.پرونده پس از بررسی به دادگاه صالح ارجاع میگردد و رای مقتضی صادر میشود.

شکایت از طریق پلیس فتا

کار پلیس فتا دادن نظم و ساماندهی به عملیاتی است که در دنیای ارتباطات و دنیای مجازی صورت میگیرد پس قائدتا بهترین و امن ترین و سریع ترین راه برای ثبت شکایات از فروشگاه های اینترنتی ، از طریق پلیس فتا میباشد.

در روش شکایت از طریق پلیس فتا شما به وبسایت پلیس فتا رفته و شکایت خود را ثبت میکنید.وقتی وبسایت را باز میکنید بخشی تحت عنوان خدمات الکترونیکی به چشمتان میخورد و پس از کلیک روی آن روی بخش گزارش های مردمی رفته و شکایت خود را ثبت میکنید و پلیس فتا پیگیر شکایت شما خواهد بود.

شکایت از طریق سامانه نماد الکترونیکی

شما فقط میتوانید از طریق روش سامانه نماد الکترونیکی از فروشگاه هایی شکایت کنید که دارای نماد الکترونیکی باشند.اگر فروشگاهی که از آن خرید کرده اید و از آن ناراضی هستید و یا به هر دلیلی به هر مشکلی برخورده اید دارای نماد الکترونیکی باشد،شما به وبسایت Enamad.ir رفته و شکایت خود را در آن وبسایت ثبت مینمایید.در صفحه اصلی وبسایت نشانه ” سامانه ثبت شکایات ” به چشم میخورد که شما در آنجا شکایت خود را ثبت نموده و اط طریق همان وبسایت پیگیری مینمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *