مجازات اغفال دختران و قوانین مربوطه

مجازات اغفال دختران (رابطه جنسی ، اخاذی و…) : در این مقاله قصد داریم به بررسی جرم کسی که دختران را اعم از اینکه باکره باشند یا نباشند ، اغفال میکند و آن ها را گول میزند و به هر طریقی به آن خسارات مادی و معنوی وارد میکند را بررسی کنیم.اغفال از طرق مختلفی میتواند صورت گیرد همانند قول خواستگاری به کسی دادن و به این بهانه با وی ازدواج کردن.با ما همراه باشید.

اغفال دختران

اغفال همانگونه که در بالا ذکر شد به معنای فریب دادن و گول زدن میباشد. اغفال دختران به این معنی است که آن ها را به هر بهانه ای گول زده و فریب داده و در نتیجه این گول زدن و فریب دادن به آن ها ضرری را وارد کنیم.

مجازات اغفال دختران

برای مثال دختری را با وعده ازدواج گول بزنیم و با او رابطه جنسی برقرار کنیم. دختری را با وعده شراکت و دادن سود گول بزنیم و از او کلاهبرداری کنیم. با دختری رابطه جنسی برقرار کنیم و در نتیجه آن از او عکس بگیریم و با آن عکس ها از وی اخاذی کنیم.

همه این موارد در زمره جرم اغفال دختران قرار میگیرند که حسب نتیجه ای که دارد و حرمی که نتیجه میدهد میتواند مجازات ها و شرایط مختلفی داشته باشد.

مجازات اغفال دختران

همانگونه که گفته شد با توجه به جرمی که در نتیجه اغفال دختر صورت میگیرد مجازات جرم تعیین میگردد.در ادامه به بررسی چندین جرم رایج که در نتیجه اغفال دختران صورت میگیرد میپردازیم.

اغفال دختران و برقراری رابطه زنا

وکیل متخصص کیفری : در این صورت مجازات دختر و پسر صد ضربه شلاق حدی است و این اغفال باعث عدم مسئولیت کیفری دختر نمیشود چرا که دختر با رضایت خودش تن به این رابطه جنسی داده است و اگر بتواند اغفال را ثابت کند شاید بتواند از باب اغفال از وی خسارت مادی یا معنوی دریافت کند.

اما اگر بتواند اکراه بر رابطه جنسی را ثابت کند و ثابت کند که اکراه شده است مجازاتی ندارد و مجازات پسر اعدام میباشد.

مجـازات اغفـال دخـتران و اخاذی

اگر کسی دختری را تهدید به افشای عکس و فیلم های او و یا تهدید به زیر سوال بردن شرافت و حیثیت و شخصیت او بنماید حسب مورد به دو ماه تا دو سال حبس و تا 74 ضربه شلاق تقسیم میشود.
حال اگر پسری با برقراری رابطه جنسی از دختری اخاذی کند،اگر رابطه جنسی میان آنان ثابت گردد؛مجازات آن نیز بر وی اعمال میشود.

اغفال دختران با دادن وعده ازدواج

نکته ای که باید بدانید این است که وعده ازدواج عملی الزام آور نیست و چنانچه فردی به دیگری وعده ازدواج بدهد و به وعده خود عمل نکند نه از منظر حقوقی و نه منظر کیفری قابل بررسی نیست و قابلیت پیگیری ندارد اما چنانچه به وسیله آن از دختر سو استفاده مالی نماید و مالی را از او اخذ کند میتواند به مجازات جرم کلاهبرداری محکوم گردد که حبس از یک تا هفت سال و جزای نقدی معادل مالی که اخذ کرده است میباشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *