مراحل انجام تغییر جنسیت

تغییر جنسیت : در ابتدا برای رسیدن به مراحل حقوقی باید بدانید که چرا افراد به این مساله رو می آورند.
تغییر جنسیت در افراد ترنسکشوال رخ میدهد که جنسیت روح و جسم آن ها با هم تطبیق ندارد ، یعنی ممکن است دارای روحی زنانه باشند در کالبدی مردانه و یا روحی مردانه در کالبدی زنانه و به کار بردن عبارت تغییر جنسیت برای این افراد اصلاً صحیح نمیباشد و عبارت تطبیق جنسیت صحیح به نظر می رسد.

بر خلاف نظر عموم جامعه این افراد نه بیمار هستند نه به واسطه اتفاقات گذشته دچار همچین تناقضاتی شده اند و نه هیچ چیز دیگری که عموم فکر می کنند ؛ بلکه بسیار ساده است روح و جسم این افراد باهم تطابق ندارد ، همین.

تغییر جنسیت

مراحل قانونی تطبیق جنسیت در رویه قضائی ایران

در ابتدا فرد باید به دو روانپزشک متخصص در این زمینه مراجعه کند و مشاوره های طولانی مدت بگیرد و عدم تطابق روح و جسم خودش را تایید کند و تاییدیه این دو پزشک را به دادگاه اعلام کند و دادخواست (به دلیل جا افتادن این واژه مجبور به استفاده از آن هستیم اما شما فراموش نکنید که واژه درست آن “تطبیق جنسیت” میباشد) را به دادگاه تقدیم کند.

سپس دادگاه در صورت احراز نظریات روانپزشک و وجود تناقضات بین روحیات و جسم فرد ، وی را به پزشکی قانونی ارجاع میدهد.

پزشکی قانونی پس از ویزیت های بسیار متعدد در بازه زمانی های مختلف باید اختلال جنسی (که این واژه نیز جای بحث دارد) را توسط متخصصان و پزشکان و روانپزشکان خود مرکز پزشکی قانونی تایید کند و نتایج را به دادگاه اعلام کند.

سپس پس از تایید دادگاه و صدور حکم تغییر جنسیت فرد شروع به هورمون تراپی ، روان درمانی و چک آپ های متعدد پزشکی میکند و پس از جراحی نیز با همان حکم دادگاه میتواند تمامی مدارک خود را با هویت جدیدش تطبیق بدهد. بدیهی است استفاده از وکیل تغییر جنسیت ، سرعت فرایند رای گیری را بالا برده و احتمال موفق بودن پرونده رو به صورت چشم گیری افزایش می دهد ، جهت اطلاعات بیشتر ، با کارشناسان حقوقی ما در تماس باشید..

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *