معرفی سامانه ثبت شرکت ها

سامانه ثبت شرکت ها : در ابتدا میخواهیم به شما در خصوص سامانه تازه تاسیس ثبت شرکت ها توضیح دهیم. سپس با توجه به کارایی و کاربرد ها و خدماتی که سامانه ثبت شرکت ها ارائه میدهد. در خصوص پلمپ دفاتر قانونی و ارسال اظهارنامه مالیاتی برای پلمپ دفاتر قانونی صحبت کنیم.

سـامـانه ثبـت شـرکـت ها سامانه ای تازه تاسیس است که زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور فعالیت خود را آغاز کرده است. و به طور کلی خدماتی نظیر ثبت تاسیس شخصیت های حقوقی،اطلاعات شخصیت حقوقی،اظهارنامه های دفاتر ثبت تجاری،درخواست کد فراگیر و انصراف از آن و اظهارنامه پلمپ دفاتر قانونی و … را انجام میدهد.

معرفی سامانه ثبت شرکت ها

در ادامه در خصوص پلمپ دفاتر قانونی مطالب مفیدی را به شما عزیزان ارائه خواهیم داد. پس با وکیل امور ثبتی عدل محور همراه باشید.

پلمپ دفاتر قانونی

فردی که تاجر است و مطابق قانون تجارت ، تاجر محسوب میشود. باید دارای چهار نوع دفتر اعم از دارایی ، کل ، روزنامه و هفتگی باشد. همچنین مطابق قانون تجارت فرد تاجر باید هر ساله درخواستی به مرجع ثبت شرکت ها تحت عنوان پلمپ دفاتر روزنامه و کل ارسال نماید تا دفاتر روزنامه و کل او هر ساله پلمپ گردند.

سامانه پلمپ دفاتر قانونی

در گذشته فرد تاجر برای پلمپ دفاتر خود باید به صورت حضوری به مرجع ثبت شرکت ها مراجعه میکرد و به صورت کاغذی درخواست خود را مبنی بر پلمپ دفاتر روزنامه و کل خود به مرجع ثبت شرکت ها تسلیم میکرد.

اما از آنجایی که وظیفه دولت آسان سازی امور مردم بوده ، با وجود اینترنت و فضای مجازی به راحتی این امر از طریق سامانه ثبت شرکت ها ممکن شده است و افراد میتوانند با مراجعه به سامانه ثبت شرکت ها برای پلمپ دفاتر قانونی خود اقدام نمایند.

اظهارنامه پلمپ دفاتر قانونی

همانگونه که گفته شد پلمپ دفاتر قانونی و تمامی موارد مربوط به امور ثبت شرکت ها زیر مجموعه ی مواردی هستند که در حیطه ی وظایف سازمان ثبـت شـرکت ها قرار دارد. و تمامی امور مربوط به ثبت شرکت ها نیز در زیر مجموعه ی سـازمان ثبـت اسناد و املـاک بوده و سامانه الکترونیک ثبت شرکت ها نیز که این خدمات نظیر اظهارنامه پلمپ دفاتر قانونی و ثبت و ایجد شرکت حقوقی و … را انجام میدهند نیز زیر مجموعه ی سازمان ثبت اسناد و املاک هستند و زیر نظر سازمان ثبت انجام وظیفه میکنند.

سامانه اظهارنامه پلمپ دفاتر قانونی

این سـامانه به آدرس

IRSHERKAT.SSAA.IR

میباشد که تجار عزیز برای درخواست های سالیانه خود مبنی بر پلمپ دفاتر قانونی خود میتوانند به این سامانه مراجعه کنند.

پس از ثبت درخواست پلمپ دفاتر قانونی ، مامور مربوطه اقدام به شماره گذاری دفاتر و صفحات آن کرده است. و مشخصات تاجر را نیز یادداشت میکند و سپس دفاتر مذکور را به صورت پلمپ شده به آدرس تاجر ارسال مینماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *