وکیل اثبات نسب با پیگیری 100%

وکیل اثبات نسب : اثبات نسب در گذشته یکی از سخت ترین مسائلی بود که برخی از افراد و بخصوص پدران را درگیر خود می کرد. هرچند چالش ها و دشواری های مربوط به این امر همچنان در قوانین تدوین شده و متون فقهی و حقوقی رویت می شود اما با پیشرفت علوم پزشکی،اثبات نسب به یکی از راحت ترین مسائل ممکن در دنیای امروز مبدل شده است.

البته این را هم بگوییم که همچنان شک و شبهه هایی در خصوص صحت تمام نتایج آزمایشات پزشکی در زمینه اثبات نسب وجود دارد اما این میزان به قدری ناچیز است که اغلب قضات هم به آن توجهی ندارند. به هرحال اثبات نسب همچنان اهمیت خود را همانند گذشته حفظ کرده است و شما نیز در صورت نیاز به اثبات نسب خود یا فرزندان و یا حتی خواهر و برادر یا پدر و مادر خود بهتر است به وکیل اثبات نسب مراجعه نمایید.

وکیل اثبات نسب

اثبات نسب به چه معناست؟

نسب در اصطلاح عامیانه به خویشاوندی و نژاد گفته می شود اما در اصطلاح حقوقی به نوعی رابطه خونی در یک خانواده مشخص (محدود به پدر و مادر و فرزندان) اطلاق می گردد. در واقع اثبات نسب به معنای خاص مدنظر ماست و نسب به صورت عام را شامل نمی شود. اهمیت اثبات نسب در خصوص مشروعیت تولد، قوانین ارث، منع یا مجاز شمردن رابطه زوجیت میان دو فرد و مواردی از این قبیل است.

اثبات نسب در گذشته

اثبات نسب در گذشته به شیوه های سخت و دشوار و بعضا غیرقابل باور امکان پذیر بود. به عنوان مثال اگر فردی ادعای اثبات نسب فرزندی که به وی نسبت داده شده است را می داد به مدت زمان لازم برای تولد طفل دقت می شد. مثلا اگر زن و مردی که شش الی ده ماه از رابطه زوجیت آن ها می گذشت صاحب فرزندی می شدند طبق قاعده فراش این فرزند را به شوهر آن زن نسبت می دادند.

البته اثبات نسب صرفا در خصوص اثبات رابطه فرزند و پدر مطرح نمی شود اما باتوجه به اینکه خروج طفل از زن کاملا مشهود است به ندرت جای اعتراض دارددر مقابل ایجاد نطفه توسط شوهر در بدن زن امری کاملا پوشیده است و اثبات آن نیز به دشواری صورت خواهد گرفت. هرچند امروزه و باتولد دهها نوزاد در یک بیمارستان و در یک روز مشخص، ابهامات زیادی برای برخی از والدین به وجود آمده است.

در گذشته یک فرد می توانست از تمام اماراتی که وجود دارد برای اثبات نسب یا رد آن استفاده کند. از قاعده فراش گرفته تا اقرار، سوگند، شهادت شهود و مواردی از این قبیل. همچنین راه هایی برای نفی نسب توسط مردی که فرزندی را به او نسبت می دادندو نمی توانست نفی نسب کند وجود داشت که امروزه چندان مطرح نمی شوند و وجهه عامیانه ندارند.

اثبات نسب در دوره معاصر

با پیشرفت علوم پزشکی و مطرح شدن مسائلی همانند آزمایش ژنتیک و دی ان ای، اثبات نسب نیز وجهه کاملا علمی و پزشکی به خود گرفت. در قرن اخیر اثبات نسب با شک و شبهه های بسیار زیادی مواجه بود اما با ورود به قرن بیست و یکم و افزایش مطالعات در این زمینه، امکان خطا و اشتباهات پزشکی نیز به حداقل ممکن رسید.

بنابراین در دنیای کنونی هر کسی که خواستار اثبات نسب باشد می تواند از دادگاه درخواست آزمایشات پزشکی بدهد. البته بخش ناچیزی از این آزمایشات با پاسخ های اشتباه همراه بوده است و همین مسئله باعث گردید تا برخی از فقها به این امر رای بدهند که در صورت عدم اثبات نسب توسط آزمایشات پزشکی، مردی که یک فرزند را به او نسبت داده اند وظیفه دارد پرداخت نفقه آن طفل را بر عهده گیرد مگر اینکه طبق برخی دیگر از امارات پدر واقعی او مشخص شود.

چرا باید به وکیل اثبات نسب مراجعه کنیم؟

روند رسیدگی های قضایی و بخصوص مسائل کیفری که در خصوص خانواده های مسلمان با فرهنگی اسلامی شکل می گیرند بسیار چالش برانگیز هستند. از طرف دیگر اصولا طی یک جلسه نیز نمی توان به نتیجه مورد نظر دست یافت و امکان اعتراض و تجدید نظر در خصوص رای صادره نیز وجود دارد.

وکیل اثبات نسب شما را از مواجهه با اشخاصی که امکان درگیری میان شما و آن ها بسیار بالاست باز میدارد. با گرفتن وکیل امور حسبی دیگر با بسیاری از چالش هایی که می تواند مسائل روزمره تان را تحت تاثیر قرار دهد مواجه نخواهید شد. از طرف دیگر یک وکیل اثبات نسب به خوبی می داند از چه شگردهایی برای دفاع از حقوق شما استفاده نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *