وکیل اختلاس در غرب تهران

بهترین وکیل اختلاس تهران : یکی از جرائمی که در یک دهه گذشته، اخباری تلخی را در خصوص ارتکاب آن شنیده ایم جرم اختلاس است. در برخی از موارد جرم خیانت در امانت یا جرم سرقت با اختلاس اشتباه گرفته می شود. حتی در برخی از شرایط، فرد مرتکب جرم اختلاس نشده است اما ظاهر سازی یک فرد دیگر به گونه ایست که باعث می شود تا یکی از کارمندان دولت به عنوان مختلس دستگیر شود. در هر صورت بد نیست در صورت وقوع این جرم یا ورود اتهام به شما به وکیل کیفری متخصص مراجعه نمایید.

اختلاس به چه معناست؟

اختلاس عبارت است از تصاحب و بردن (نه ربودن) وجه یا مال متعلق به دولت و بیت‌المال یا اشیای سپرده‌شده به یکی از کارکنان دولت یا ماموران به خدمات عمومی اعم از رسمی و غیررسمی و سایر نهادهای انقلابی! بنابراین به گونه ای جرم خیانت در امانت است که در دستگاه های دولتی رخ می دهد.

وکیل اختلاس خوب

تفاوت این جرم با جرم سرقت در نحوه دست یافتن به مال مورد نظر است. در واقع فرد در اختلاس هیچ مالی را از حرز خارج نمی کند یا اگر از حرز خارج کند خود شخصا مسئولیت نگهداری از آن را داشته است. بنابراین فعل ربودن در کار نیست و پرونده سرقت هم بسته می شود.

درواقع مختلس که یکی از کارمندان دولت یا سایر نهادهای انقلابی است، باید فعل خود را به صورت برداشتن یا تصرف ناروا نسبت به اموال منقول دولتی یا متعلق به اموال اشخاص حقیقی که به مناسبت وظیفه به او واگذار شده اند، به مرحله اجرا بگذارد.

شرایط تحقق اختلاس

نکته ای که در خصوص اختلاس وجود دارد این است که موضوع جرم اختلاس شامل اموال غیرمنقول نمی‌شود و تنها مربوط به اموال منقول است. این جرم در برخی از موارد با جرائم دیگر همچون جعل سند همراه می گردد و باعث می شود فرد مورد نظر به جرائم متعدد متهم گردد.

برای تحقق اختلاس، اضرار دولت یا شخص حقیقی به عنوان مالک و صاحب مال سپرده شده به کارمند شرط استاما نفع کارمند شرط نیست بلکه ممکن است فرد دیگری از عمل مجرمانه کارمند منتفع گردد. این جرم هرگز خارج از سازمان های دولتی و یا توسط اشخاص عادی قابلیت ارتکاب ندارد.

مجازات جرم اختلاس

تمامی کارمندان دولت که متوجه وقوع این بزه در سازمان خود یا سایر سازمان ها شوند ملزم هستند تا وقوع آن را گزارش دهند. جرم اختلاس از جرایمی است که دارای حیثیت عمومی بوده و غیرقابل گذشت است؛ بنابراین با گذشت شاکی خصوص همانند مالک اصلی مال، تعقیبات جزایی یا انتظامی متوقف نمی شود. اگر میزان اختلاس زاید بر یک صدهزارریال باشد، صدور قرار بازداشت موقت برای مرتکب به مدت یک ماه پیش‌بینی شده است که به موجب آن مرجع رسیدگی ملزم به صدور چنین قراری است.

اگر مبلغ اختلاس کمتر از 50 هزار ریال باشد و یا توسط یکی از کارمندان عادی که سمت خاصی در اداره مورد نظر ندارند رخ دهد مجازات آن رد مال، جریمه به مبلغ دو برابر مال اختلاس شده، شش ماه تا دو سال زندان و انفصال موقت از کار رسمی به همین میزان است.

اگر مبلغ اختلاس بیشتر از 50 هزار ریال باشد و یا مرتکب، رییس یک نهاد دولتی یا انقلابی باشد یا یکی از سمت های عالی رتبه را در اختیار داشته باشد مجازات او علاوه بر رد مال و جریمه نقدی به میزان دو برابر مال اختلاس شده، دو تا ده سال زندان به همراه انفصال دائم از مشاغل دولتی و رسمی است.

بهترین وکیل اختلاس در تهران

در صورت اتهام به چنین جرائمی بهتر است هرچه زودتر به وکیل اختلاس مراجعه کنید. هرگونه تعلل در این زمینه می تواند نتایج نامطلوبی را برای شما و آینده شغلی شما به دنبال داشته باشد. باتوجه به اینکه قوانین تصویب شده در این زمینه به دوران قبل بازمی گردد و اعداد و ارقام بکار رفته در آن برای جهان امروز کارایی ندارد نباید بدون کمک و یاری از یک وکیل متبحر در این زمینه وارد دادگاه شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *