وکیل برای تنظیم قرارداد

وکیل متخصص برای تنظیم قرارداد : برخلاف بسیاری از امور حقوقی که افراد بعد از مواجهه با یک مسئله کیفری یا مدنی به وکلای این عرصه مراجعه می کنند وکیل تنظیم قرارداد فردی است که شما در ابتدای امر به وی مراجعه می کنید تا از ضررهای احتمالی در امان بمانید. وکیل تنظیم قراداد در قرن بیست و یکم و در تمامی کشورهای جهان از جایگاه خاصی در میان شرکت ها و اشخاص عادی برخوردار است.

امروزه اگر بخواهید قراردادهای کلان را بدون حضور وکلای ماهر امضا نمایید ممکن است در یک چشم به هم زدن تمامی اموال خود را از دست بدهید. حتی برای تنظیم قراردادهای جزیی تر نیز حداقل باید یک مشاوره حقوقی دریافت نمایید تا بتوانید به دریافت سود یا جبران خسارت خود امیدوار باشید. در ادامه این مبحث را توسط وکیل تنظیم قرارداد گروه وکلای عدل محور به صورت کاربردی و واضح تر تشریح می کنیم.

وکیل برای تنظیم قرارداد

چرا باید به وکیل تنظیم قرارداد مراجعه کنیم؟

تصور کنید در حال پذیرش یک مبحث قراردادی هستید. این مبحث می تواند ایفای تعهد یا برخورداری از یک حق خاص و یا هر دوی آن ها باشد! در اغلب موارد هم بحث مورد نظر کاملا مالی است و یا بخش قابل توجهی از موضوع قرارداد به مسائل مالی اختصاص دارد. شما پیش از امضای قرارداد باید با مسائل حقوقی مربوط به تنظیم قراردادها همانند شرایط فسخ، تفاسخ و انفساخ، مسئولیت تضامنی یا غیر تضامنی، حاکمیت اراده و تعیین محدوده آن در قوانین مدنی و مسائلی از این قبیل آشنایی داشته باشید در غیر این صورت ممکن است تنظیم قرارداد به ضرر شما یا با تحمیل فشارهای بسیار زیاد بر شما همراه باشد.

وکیل تنظیم قرارداد در مسائل غیر مالی

شاید تصور کنید منظور ما از قرارداد صرفا قراردادهای مالی است اما این گونه نیست و برخی از عقود بی آنکه جنبه مالی داشته باشند به وکیل تنظیم قرارداد نیاز دارند. یک مثال مناسب در این زمینه تنظیم سند نکاح است. بسیاری از مردم جامعه با شرایط مربوط به اعطای حق طلاق یا بخشش مهریه در ازای حق حضانت فرزندان، قوانین مربوط به مهریه و میزان سکه و درخواست آن یا حتی نسبت به عندالمطالبه بودن یا عندالاستطاعه بودن مَهر آگاهی ندارند در این شرایط است که یک مشاوره حقوقی یا وکیل متبحر می تواند از همان بدو امر، حقوق شما را در زندگی مشترک بیمه نماید.

مسائلی که در تنظیم قرارداد مطرح می شوند

در این بخش سعی کرده ایم بخش قابل توجهی از مسائلی که در تنظیم یک قرارداد مطرح می شوند و صرفا افرادی که حقوق خوانده اند با آن ها آشنایی دارند را ذکر کنیم. این موارد به شما اثبات می کنند که مراجعه به وکیل تنظیم قرارداد تا چه اندازه اهمیت دارد:

 • قرارداد مورد نظر لازم است یا جایز؟
 • منظور از جهات نامشروع در قرارداد چیست؟
 • آیا می توان قرارداد را بدون ذکر جهات آن تنظیم نمود؟
 • آیا تعهدات و حقوق مندرج با عنوان قرارداد تناسب دارند؟
 • از چه خیاراتی در تنظیم قرارداد استفاده شده است؟
 • شرایط اعمال خیارات مندرج در قراداد به چه صورت است؟
 • آیا قراردادهایی که بدون موضوع مشخص تنظیم شده اند لازم الاجرا هستند؟
 • ضمانت اجرای قرارداد مربوطه چیست؟
 • آیا قرارداد شفاهی در حقوق ایران صحت دارد؟
 • شرایط صحت قراردادها در تنظیم آن رعایت شده است؟
 • شرایط شهود در عقد شفاهی چگونه است؟
 • حق شفعه در قرارداد به چه معناست؟
 • منظور از قرارداد دو وجهی چیست؟
 • آیا ذکر تاریخ در یک قرارداد ضرورت دارد؟
 • چه تفاوتی میان قراردادهای معلق، منجز، مشروط، مطلق، تحمیلی و … وجود دارد؟

وکیل و مشاوره حقوقی تنظیم قرارداد

دریافت مشاوره حقوقی برای قراردادهای ساده و گرفتن وکیل تنظیم قرارداد برای قراردادهایی که بسیار پیچیده هستند کاملا ضروری بوده و نباید تحت تاثیر مسامحه و سهل انگاری افراد قرار بگیرد. گاهی مواقع در برخی از قراردادها تنها جابجا کردن یک علامت نگارشی همانند ویرگول می تواند سرنوشت طرفین را تغییر دهد بنابراین نسبت به این امر حساسیت بیشتری داشته باشید.
باتوجه به اینکه در دنیای امروز جعل معنوی افزایش یافته است ضرورت حضور یک وکیل ماهر و باتجربه در زمان امضای قرارداد می تواند کاملا حیاتی قلمداد شود. در این زمینه می توانید به دفتر حقوقی عدل محور مراجعه نمایید و مشاوره لازم را دریافت کنید. در صورت نیاز می توانید از خدمات مشاوره حقوقی تلفنی ما نیز بهرهمند شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *