وکیل فسخ نکاح + سریع و کم هزینه

وکیل فسخ نکاح : یک ازدواج قانونی صرفا به علت طلاق منحل نمی شود بلکه موارد دیگری از جمله بطلان یا فسخ نکاح نیز می توانند به انحلال نکاح منجر شوند. عوامل طلاق، بطلان و فسخ نکاح با یکدیگر متفاوت هستند و این امور در قانون مدنی مورد توجه واقع شده است. باتوجه به اینکه بنیان خانواده در قوانین ایران از اهمیت بالایی برخوردار می باشد بنابراین در صورت مشاهده عوامل فسخ بهتر است به وکیل فسخ نکاح مراجعه نمایید تا بتوانید در مقام مقامات قضایی بهتر و موثرتر ظاهر شوید.

تفاوت فسخ نکاح، طلاق و بطلان نکاح

فسخ نکاح بدین معناست که از زمان وقوع عقد تا وقوع فسخ یک عقد صحیح داشته ایم و تمامی آثار عقد نیز در آن دوره حاکم است بنابراین اگر میان زوجین نزدیکی صورت گرفته باشد زن مستحق دریافت تمام مهریه می شود و اگر میان آنان نزدیکی صورت نگرفته باشد وی مستحق نصف از مهریه است ( و سایر احکام و آثار مالی و غیر مالی که در این مقاله نمی گنجد) حال آنکه در بطلان چنین نیست؛ در واقع اگر عقد نکاح باطل باشد به معنای عقدی است که اصلا منعقد نشده و هیچ گونه اثری بر آن مترتب نخواهد بود.

وکیل فسخ نکاح

در این میان تفاوت فسخ نکاح و طلاق برای عامه اجتماعی قدری چالش برانگیز است. همانطور که می دانید طلاق مسئله ایست که اختیار آن در دست مرد بوده و می تواند بدون انحلال حق خود در این زمینه، حق الطلاق را هم به همسر خود بدهد اما در فسخ چنین نیست و هر دو در صورت وقوع عوامل فسخ، می توانند درخواست فسخ نکاح دهند. در واقع تفاوت این دو مقوله در عواملی است که به فسخ یا طلاق می انجامد.

عوامل فسخ نکاح

فسخ نکاح ممکن است به هر کدام از دلایل ذیل رخ دهد:

 • وجود عیب های خاص در هرکدام از طرفین که در شرع و قانون ذکر شده اند.
 • کتمان نمودن و پنهان کاری در مسئله ای که باید در زمان عقد نکاح مطرح شود.
 • تخلف از شروط ضمن عقد نکاح

عیوب زن که به مرد حق فسخ می دهد عبارتند از:

 • قرن

 • جذام

 • برص

 • افضاء

 • زمین گیر شدن

 • نابینایی از هر دو چشم

 • جنون

عیوب ذیل اگر در مرد وجود داشته باشد به زن حق فسخ نکاح می دهد:

 • خصا

 • عنن

 • اخته بودن

 • جنون

لازم به ذکر است که عقیم بودن منجر به فسخ نکاح نمی شود بلکه حق طلاق را به هرکدام از طرفین برای درخواست طلاق می دهد. در این روش مهریه و سایر آثار نکاح بر قوت خود پابرجا خواهند بود.

کتمان کاری و تدلیس

کتمان کردن در ازدواج یک مسئله رایج در دنیای قدیم به شمار می رود اما به جرئت میتوان گفت حتی به دنیای امروز نیز راه یافته است. اگر زن یا مرد مسئله ای را پنهان کنند که قطع بر یقین در ازدواج آن ها موثر بوده است به عنوان تدلیس شناخته می شود و تدلیس نیز یکی از موارد فسخ قراردادهاست.

تدلیس باید به نحوی باشد که حتی مورد نظر دادگاه نیز قرار بگیرد. به عنوان مثال یک فرد عادی با استفاده از اسناد جعلی خود را پزشک معرفی کرده و به خواستگاری یک دختر از خانواده ای متمول می رود یا دختری با یک خانواده مذهبی یا سنتی ازدواج می کند و از عدم بکارت خود سخنی به میان نمی آورد.

هرچند بررسی این مسئله در دادگاه های خانواده با چالش های زیادی همراه است اما اگر در این زمینه مدرک مناسبی در اختیار دارید می توانید با کمک گرفتن از وکیل فسخ نکاح، حقوق برحق خود را از اجرای قانون درخواست نمایید.
تخلف از شروط ضمن عقد

تمامی زوجین می توانند بنابر اصل حاکمیت اراده و همچنین در چهارچوب قانون و شرع، شروطی را در زمان عقد نکاح تعیین کرده و صحت عقد و تداوم آن را مبتنی بر اجرای همان شرط یا شروط قرار دهند. حال اگر طرف مقابل به اقداماتی مبادرت ورزد که نشان از تخلف شرط می باشد یا مخالفت خود را با شروط مورد نظر بعد از اجرای عقد بیان کند به طرف دیگر حق فسخ نکاح می دهد. دقت نمایید که این مسئله نیز همانند گزینه اخیر چالش برانگیز است به منظور ارتباط با وکیل فسخ نکاح از طریق شماره تماس مندرج در سایت از دکترین حقوقی گروه حقوقی عدل محور کمک بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *