وکیل مهریه % متخصص در مطالبه سریع مهریه %

وکیل متخصص مطالبه مهریه در تهران : مهریه زن بعد از نفقه به عنوان یکی از مهم‌ترین آثار مالی عقد نکاح شناخته می شود. هرچند مهریه حقی است که به موجب عقد نکاح برای زوجه ایجاد می‌گردد اما در عرف جامعه با مسئله طلاق گره خورده و افراد محدودی در جامعه مبادرت به تقاضای درخواست مهریه بدون درخواست متارکه یا طلاق می کنند. البته علت این امر برمی گردد به حق طلاق مرد که باعث می شود زن از مهریه به عنوان یک اهرم فشار استفاده کند.

گرچه مهریه یک حق اثبات شده و غیر قابل اسقاط برای زن محسوب میشود با این حال دریافت آن به سادگی امکان پذیر نبوده و بسیاری از زنان موفق به دریافت مهریه، آنگونه که شایسته آنهاست نمی شوند. افزایش غیر معقولانه میزان مهریه در چند سال اخیر باعث گردید قوانین متفاوتی در زمینه پرداخت مهریه تصویب و اجرا گردد اما نباید از این مسئله غافل گردید که مهریه با توجه به رضایت مرد در زمان عقد نکاح تعیین شده و تمامی مردان باید مسئولیت رضایت خود در این زمینه را بر عهده داشته باشند.

وکیل مهریه
شما نیز اگر هم می خواهید به حقوق واقعی خود در زمینه دریافت مهریه دست پیدا کنید بهتر است پیش از تنظیم درخواست و مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک قضایی با وکیل مهریه مشورت کرده و در صورت امکان رسیدگی به امور محوله را به وکیل متخصص مهریه بسپارید. بهترین وکیل مهریه در موسسه حقوقی عدل محور مطالب ذیل را به شما ارائه می کند.

قانون مهریه در ایران

بخش قابل توجهی از قوانین مربوط به دریافت و پرداخت مهریه در ایران مبتنی بر متون فقهی و شرعی است اما در چند سال اخیر با توجه به برخی از قواعد حقوقی، تغییراتی در نحوه پرداخت مهریه ایجاد شده است. قوانین مربوط به پرداخت مهریه از یکسری اصول حقوقی و کلیات موجود در زمینه پرداخت حقوق مالی زوجه در زندگی مشترک نشأت می گیرند اما دارای برخی از مسائل ریز و جزئی هستند که حضور وکیل متخصص مهریه در جلسه دادرسی را برای شما ضروری می سازد.

در این زمینه باید به انواع مهریه اشاره کرد که به دو نوع مهریه عندالمطالبه و عندالاستطاعه تقسیم می‌شوند. هرچند اغلب مهریه های تعیین شده در ایران به صورت عندالمطالبه هستند اما برخی دیگر از افراد به علت عدم آشنایی با قوانین موجود در این زمینه مبادرت به امضای مهریه عندالاستطاعه کرده‌اند که می تواند مشکلات بسیار زیادی را برای زوجه در زمینه دریافت مهریه ایجاد نماید.

باید توجه داشت که در برخی از موارد حتی دریافت مهریه عندالمطالبه نیز می‌تواند با مشکلات و مسائل عدیده ای همراه باشد چرا که مرد میتواند با ادعای اعسار و اثبات این امر در دادگاه خود را به صورت کلی از پرداخت مهریه معاف نماید. هر چند معافیت از پرداخت مهریه در این روش به صورت مادام العمر نیست اما ادعای اعسار توسط مردان در پرداخت مهریه در اغلب موارد به تقسیط مهریه می‌انجامد.

تقسیط مهریه

تقسیط مهریه و اینکه چه میزانی از مهریه باید در هر قسط پرداخت شود یکی از چالش برانگیزترین مسائلی است که در دادگاه های خانواده مطرح می شود و قطعاً حضور یک وکیل متبحر در زمینه طلاق و مهریه میتواند شما را در افزایش میزان هر قسط از مهریه ای که دریافت می کنیدیاری نماید در غیر اینصورت شما حتی ممکن است برای برخی از مسائل پیش پا افتاده همانند هزینه دادرسی درخواست مهریه نیز احساس یاس و ناامیدی کنید؛ این در حالی است که شما نیز می توانید در مرحله دادرسی ادعای اعسار نموده و پرداخت این هزینه را به زمان دیگری موکول نمایید. این گزینه تنها یکی از حقوقی است که شما می توانید طبق قوانین آیین دادرسی از آن بهره مند شوید.

بهترین وکیل مهریه در تهران

بسیاری از وکلا تصور می‌کنند دفاع از موکلی که درخواست مهریه داده است کار بسیار راحتی می باشد اما تجربه نشان داده است که دریافت مهریه آن هم به گونه ای که زوجه کاملاً از مبلغ تقسیط بندی شده و نحوه پرداخت مهریه رضایت داشته باشد کار بسیار دشواریمی باشد.

برای تسریع در روند رسیدگی می توانید از بهترین وکیل مهریه تهران در گروه وکلای عدل محور استفاده کنید جهت ارتباط با دکترین حقوقی و اخذ مشاوره حقوقی تلفنی با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید . با ارائه‌ مدارکی دال بر توانایی مالی زوج در پرداخت مهریه باعث شود تا مبلغ قابل توجهی از حقوق مالی خود را در این زمینه بدون استفاده از شرایط اعسار بدست آورید. بنابراین حضور وکیل خانواده متخصص در امور مهریه در جلسه دادرسی و حتی قبل از آن را جدی بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *