وکیل مواد مخدر خوب و متخصص

وکیل مواد مخدر خوب و متخصص : نگهداری از مواد مخدر تحت هر شرایطی جرم محسوب می شود و یکی از جرائمی است که در حوزه‌قاچاق هم مطرح شده و گاهاً با هم آمیخته می شود و شباهت بسیار زیادی به سایر جرائم این حوزه یعنی قاچاق دارد همانند:

مخفی یا حمل و قاچاق مواد مخدر به خارج از ایران یا داخل ایران، به همین علت قانون‌گذار نیز سعی نموده است جرائم مربوط به آنها را در یک مقوله مورد بررسی قرار داده و مجازات آنها را به صورت همسان تعیین کند. مواد مخدر دارای انواع مختلفی هستند که می‌توان آنها را در دو نوع مواد مخدر سنتی و مواد مخدر صنعتی دسته بندی کرد. در ادامه توسط بهترین وکیل مواد مخدر تهران مجازات نگهداری مواد مخدر سنتی و مجازات نگهداری مواد مخدر صنعتی را بیان میکنیم.

مجازات نگهداری مواد مخدر سنتی

تریاک متداول ترین ماده مخدر سنتی شناخته می شود اما این دسته صرفاً به تریاک محدود نبوده و می تواند شامل بسیاری دیگر از انواع مواد مخدر باشد. با توجه به قوانین مندرج در این زمینه میزان مجازات مخفی، حمل یا نگهداری از مواد مخدر سنتی با توجه به میزان آنها متفاوت خواهد بود. این مجازات ها در قانون مجازات اسلامی به صورت ذیل تعیین شده اند:

وکیل مواد مخدر خوب و متخصص

 1. مجازات نگهداری از مواد مخدر به میزان کمتر از ۵۰ گرم شامل ۳ میلیون ریال جریمه نقدی و یک تا ۵۰ ضربه شلاق است.
 2. اگر میزان مواد مخدر حمل شده ۵۰ گرم تا ۵۰۰ گرم باشد میزان مجازات نیز به۵ تا ۱۵ میلیون ریال جریمه نقدی افزایش یافته و تعداد ضربات شلاق نیز به میزان ۱۰ الی ۷۴ ضربه افزایش خواهد یافت.
 3. قانون مجازات اسلامی برای حمل مواد مخدر به میزان بیش از ۵۰۰ گرم تا ۵ کیلو گرم،۱۵ میلیون تا ۶۰ میلیون ریال جریمه نقدی تعیین کرده است و تعداد ضربات شلاق را از ۴۰ تا ۷۴ ضربه در نظر گرفته است. همچنین در این میزان فرد به 1 تا 5/2 سال حبس نیز محکوم می شود.
 4. در صورتی که میزان مواد حمل شده بیش از ۵ کیلوگرم باشد اما میزان آن کمتر از ۲۰ کیلوگرم محاسبه شود مجازات نقدی به میزان ۶۰ تا ۲۰۰ میلیون ریال افزایش خواهد یافت و میزان ضربات شلاق نیز به حداقل ۵۰ و حداکثر ۷۴ ضربه شلاق می رسد. در این خصوص قانونگذار فرد را به مدت 5/2 الی 5 سال حبس نیز محکوم می کند و در صورتی که برای بار دوم مرتکب این جرم شده باشد به مصادره تمامی اموالی که از این طریق به دست آورده محکوم می شود و برای بار سوم علاوه بر مصادره این اموال به استثناء هزینه‌های تامین زندگی به صورت متعارف برای خانواده اش به اعدام نیز محکوم می‌گردد.
 5. اگر میزان مواد مخدری که حمل شده است به بیش از ۲۰ کیلوگرم تا یکصد کیلوگرم برسد مجرم علاوه بر تحمل مجازات های مقرر در بند اخیر باید به ازای هر یک کیلوگرم ۲ میلیون ریال دیگر نیز به عنوان مجازات نقدی پرداخت کرده و در صورت تکرار جرم علاوه بر مصادره اموال به اعدام نیز محکوم می‌گردد.
 6. حمل مواد مخدر به میزان بیش از یکصد کیلوگرم برای بار اول فرد را به پرداخت جریمه نقدی و شلاق که در بندهای اخیر مقرر شده است محکوم می کند. علاوه بر آن متحمل حبس ابد می گردد و در صورتی که بار دوم به چنین اقدامی دست بزند علاوه بر مصادر های اموال به دست آمده از این طریق به حکم اعدام نیز محکوم خواهد شد.

مجازات نگهداری از مواد مخدر صنعتی

وکیل مواد مخدر در ادامه بیان داشت: هروئین، مورفین، کوکائین و مشتقات شیمیایی آنها به همراه بسیاری دیگر از مواد مخدر همانند شیشه، گل و غیره در زمره‌ انواع مواد مخدر صنعتی قرار می گیرند. مجازات حمل مواد مخدر صنعتی نیز در قانون مجازات اسلامی به صورت ذیل تعیین شده است:

 1. حمل مواد مخدر صنعتی به میزان کمتر از ۵ سانتی گرم مجرم را به پرداخت جریمه نقدی به میزان ۵۰۰ هزار ریال تا یک میلیون ریال و ۲۰ تا ۵۰ ضربه شلاق محکوم می کند.
 2. اگر میزان مواد حمل شده بیش از ۵ سانتی گرم تا یک گرم باشد میزان مجازات نیز به میزان ۲ میلیون الی ۶ میلیون ریال جریمه نقدی و سی تا هفتاد ضربه شلاق تعیین شده است.
 3. در صورتی که میزان مواد مخدر صنعتی حمل شده بیش از یک گرم و کمتر از ۴ گرم باشد میزان مجازات نیز ۸ میلیون تا ۲۰ میلیون ریال جریمه نقدی و 1 تا 5/2 سال حبس به همراه سی تا هفتاد ضربه شلاق است.
 4. حمل مواد مخدر به میزان ۴ گرم الی ۱۵ گرم، مشمول ۲۰ میلیون الی ۴۰ میلیون ریال جریمه نقدی و 5/2 تا 4 سال حبس و سی تا 74 ضربه شلاق می گردد.
 5. حمل مواد مخدر صنعتی به میزانی بیش از ۱۵ گرم و کمتر از ۳۰ گرم مشمول۴۰ میلیون الی۶۰ میلیون ریال جریمه نقدی و ۱۰ تا ۱۵ سال حبس به همراه ۳۰ تا ۷۴ ضربه شلاق می شود.
 6. حمل مواد مخدر صنعتی در صورتی که بیش از ۳۰ گرم باشد مشمول اعدام و مصادره اموال به استثنای هزینه‌های تأمین زندگی به صورت متعارف برای خانواده محکوم شده و این حکم برای ارتکاب جرم حمل مواد مخدر صنعتی برای بار اول تعیین شده است.

استفاده از وکیل مواد مخدر خوب

نکته مهم و جالبی که وکیل مواد مخدر بدان اشاره داشت آن است که: در صورتی که فرد علی‌رغم حمل مواد مخدر صنعتی، قصد فروش آن در داخل کشور را نداشته باشد یا موفق به توزیع و ارسال آن به نقاط مورد نظر خود نشده باشد اگر میزان مواد حمل شده ۱۰۰ گرم یا کمتر از آن باشد فرد با توجه به عمل ارتکابی به حبس ابد و مصادره اموال به دست آمده از این طریق محکوم می گردد و اگر یکی از کارمندان دولت وابسته به دولت و نهادهای عمومی و انقلابی چنین جرمی را مرتکب شده باشد علاوه بر مجازات‌های تعیین شده در قوانین فوق به انفصال دائم از خدمات دولتی نیز محکوم خواهد شد.

جرایم مربوط به مواد مخدر من جمله جرایم کیفری سنگین است که مجازات کیفری حتی اعدام را در پی خواهد داشت بهتر است پیش از هر اقدامی با وکیل مواد مخدر گروه حقوقی عدل محور مشورت کرده و ضمن اخذ مشاوره حقوقی در صورت صلاحدید پیگیری پرونده را به ایشان واگذار نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *