شرایط پاسپورت گرفتن خانم ها (دختر ها ) + مدارک و مراحل

پاسپورت گرفتن خانم ها در قانون ایران چه شرایطی دارد و امروزه با پیشرفت تکنولوژی علم و به روز شدن جامعه و … درخواست ها برای سفرهای مختلف اعم از سفر های تفریحی و یا کاری و یا خانوادگی و سیاحتی زیاد بوده و تقریبا بیش از نیمی از افراد جامعه حداقل برای یک بار هم که شده به یک سفر خارجی رفته اند.

همه ی شما میدانید که برای سفر رفتن به خارج از کشور نیازمند پاسپورت میباشیم. و این پاسپورت گرفتن شرایط و ویژگی های خاص خودش را دارد. که قانون گذرنامه و دیگر قوانینی که مربوط به احوال شخصیه هستند آن را مشخص میکنند.

پاسپورت گرفتن خانم ها

در این مقاله در خصوص اینکه بانوان و خانم های محترم برای پاسپورت گرفتن باید چه کار هایی را انجام دهند. و به اجازه چه کسانی نیاز دارند صحبت میکنیم و روند و رویه آن را با یکدیگر بررسی میکنیم.

مدارک لازم برای گـرفتن پـاسـپورت

بدون در نظر گرفتن اینکه شما متولد چه سالی هستید. و در چه سنی تصمیم به سفر دارید. برای گرفتن نیازمند یکسری مدارک کلی هستند که به شرح زیر میباشند:

  • اصل شناسنامه
  • عکس سه در چهار
  • اصل کارت ملی
  • اصل آخرین گذرنامه

پاسپورت گرفتن دختر زیر 18 سال

افراد زیر 18 سال برای گرفتن پاسپورت و گذرنامه و خروج از کشور نیازمند اجازه پدر خود و چنانچه پدر آن ها غایب بود. و یا فوت شده بود نیاز به اجازه جد پدری خود دارند. به این منظور که فرد زیر 18 سالی که میخواهد به خارج از کشور سفر کند و متقاضی دریافت گذرنامه میباشد. باید فرم مخصوص به رضایت پدر یا جد پدری را به توسط ایشان پر کند. و همراه با مدارک کلی که برای گرفتن پاسپورت نیاز است به دفاتر پلیس +10 تقدیم نماید.

پاسپورت گرفتن دختر زیر 18 سال که ولی قهری ندارد

دختری که زیر 18 سال بوده و میخواهد به خارج از کشور سفر کند. اما پدر و پدربزرگ پدری او هر دو فوت شده اند و یا غایب هستند. و یا دسترسی به آن ها برای اجازه گرفتن ممکن نیست میتوانند با مراجعه نزد دادستانی و با کسب اجازه از دادستان گذرنامه خود را دریافت نماید.

پاسپورت گرفتن دختران بالای 18 سال

دختران بالای 18 سال برای خروج از کشور حتی نیازمند رضایت پدر خود نیستند چه برسد به پدربزرگ و مادر و ….
بهتر است برای آنکه دختران بالای 18 سال برای خروج از کشور دچار مشکلی نشوند. رضایت نامه ای از ولی خود همراه داشته باشند. اما به طور کلی نیازی به اجازه ولی آنان نیست.

پاسپـورت گرفتن دخـتران متـاهل بالای 18 سال

دختران بالای 18 سال فقط در یک صورت برای خروج از کشور نیازمند اجازه هستند آن هم در صورتی است که متاهل باشند. و برای خروج از کشور نیازمند اجازه و رضایت همسر خود میباشند. یعنی زنان بالای 18 سال برای خروج از کشور باید رضایت نامه ای کتبی مبنی بر رضایت همسرشان برای گرفتن پاسپورت را به پلیس+10 ارائه دهند. یا همسرشان حضوری با حضور یافتن در دفاتر پلیس+10 اجازه خروج از کشور آنان را امضاء نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *