وکیل تجدید نظر خواهی (بیش از 300 پرونده موفق)

وکیل تجدید نظر خواهی : باتوجه به اینکه ممکن است در زمان بررسی یک پرونده حقوقی یا کیفری در دادگاه بدوی، رای صادر شده مورد اعتراض یکی از طرفین واقع شود بنابر شرایط خاصی می توان درخواست تجدیدنظرخواهی کرد و این امر مقوله ای به عنوان وکیل تجدیدنظر خواهی در عرصه وکالت را شکل داده است. وکیل تجدید نظر خواهی ممکن است همان وکیل مرحله بدوی باشد که این مجوز را از شما دریافت کرده که نسبت به حکم دادگاه اعتراض کند و یا اینکه ممکن است توسط شما در مرحله تجدیدنظر انتخاب شود. در هر صورت وی باید نمایندگی قانونی را از جانب شما دریافت کرده باشد.

تجدیدنظر خواهی به چه معناست؟

تجدیدنظر خواهی یا پژوهش گونه ای شکواییه یا درخواست حقوقی است که از دادگاه بالاتر درخواست می کند تا دوباره پرونده را مورد بررسی قرار دهد. دادگاه تجدیدنظر از یک قاضی و دو مستشار تشکیل شده است و یک مرحله حساس در امر قضاوت محسوب می گردد. حق تجدیدنظر خواهی به تمامی آراء صادر شده از دادگاه های بدوی اختصاص ندارد و نمی توان بدون دلیل خاصی نسبت به این درخواست اقدام نمود. دادگاه تجدیدنظر مرحله نهایی رسیدگی به تمام آرا نیست و برخی از آن ها شانس رسیدگی در مرحله فرجام خواهی و دیوان عالی کشور را به دست می آورند اما اغلب دعاوی که مورد اعتراض واقع شده اند در مرحله تجدیدنظر قطعی شده و قابلیت اعتراض را از دست می دهند. در ادامه این مبحث را به صورت تفصیلی تر تشریح میکنیم.

وکیل تجدید نظر خواهی

چه آرایی قابل تجدیدنظر هستند؟

برای اینکه بتوانید از رای دادگاه شکایت کرده و یا به اصطلاح حقوقی نسبت به آن اعتراض نمایید و پرونده را در دادگاه تجدیدنظر به جریان بیاندازید باید دعوی شما در زمره یکی از دسته های ذیل قرار گیرد:

  • احکام صادره در دعاوی مالی در صورتی که ارزش خواسته بیش از 300 هزار تومان باشد.
  • تمامی احکام صادره در خصوص دعاوی غیر مالی ( نظور از دعاوی غیر مالی، پرونده هاییست که رای صادره در خصوص آن ها به صورت مستقیم منتج به نتایج مالی نمی شود.)
  • احکام راجع به متفرعات دعوا (در صورتی که امکان تجدیدنظر نسبت به اصل دعوی وجود داشته باشد.)
  • قرار ابطال یا رد دادخواست، قرار رد دعوا یا عدم استماع دعوا و قرار سقوط دعوا در صورتی که اصل دعوا قابل تجدیدنظر باشد.

چه زمانی می توان تجدید نظر خواهی نمود؟

درخواست تجدیدنظر در امور حقوقی یا کیفری در شرایطی امکان پذیر است که شما بتوانید دلایل کافی جهت بررسی مجدد پرونده را ارائه کنید. بنابراین شما باید حداقل به یکی از دلایل ذیل اشاره نمایید:

  • زمانی که عقیده دارید از ادله معتبری در دادگاه بدوی و برای بررسی پرونده استفاده نشده است.
  • در صورتی که اعتقاد دارید شهادت شهود مورد نظر دارای شرایط قانونی مختص به شهود و شهادت در قانون و شرع نبوده است.
  • اگر ادعا دارید که قاضی نسبت به برخی از دلایل و ادله ابراز شده از جانب شما بی توجه بوده است.
  • در صورتی که تصور می کنید قاضی و یا دادگاه بدوی صلاحیت رسیدگی به پرونده شما را نداشته است. زمانی که رای صادر شده را برخلاف قانون و مقرارت و موازین شرعی می دانید.

چرا باید به وکیل تجدید نظر خواهی مراجعه کنید؟

اگر به مطالب ارائه شده در این مقاله توجه کنید به خوبی متوجه می شوید که تجدیدنظرخواهی یک امر کاملا تخصصی است و نمی توان انتظار داشت مردم عادی از تمامی نکات ریز و درشت آن آگاه باشند. به عنوان مثال بسیاری از مردم عادی تفاوت دعاوی مالی و غیر مالی را در سطحی کاملا ابتدایی می دانند و از جزییات مربوط به آن ها خبر ندارند؛یا اینکه بسیاری از مردم نمی دانند در چه زمانی اصل دعوی قابل تجدید نظر خواهی است تا بتوان با تبعیت از آن نسبت به قرارهای صادره یا متفرعات دعوی اعتراض کرد.

اینکه چه ادله ای معتبر است یا اینکه آیا دادگاه بدوی صلاحیت رسیدگی به پرونده را داشته است یا خیر؟ همگی مسائلی هستند که توسط وکلا بررسی می شوند و ممکن است طرفین پرونده از آن ها بی خبر باشند. بنابراین بهتر است در خصوص مسائل حقوقی و کیفری خود به وکلای متبحر مراجعه نمایید تا در صورت لزوم بتوانید از حقوق مختلف خود در زمینه بررسی پرونده و بخصوص اعتراض به رای صادره از دادگاه بدوی بهره مند شوید.
با بهترین وکیل متخصص تجدید نظر خواهی از طریق شماره 09305297504 در ارتباط باشید و ضمن اخذ مشاوره حقوقی رایگان از دانش و تجربه وکلای گروه حقوقی عدل محور بهره مند شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *