وکیل متخصص برای الزام به تنظیم سند رسمی

وکیل الزام به تنظیم سند رسمی : شاید برای شما هم پیش آمده باشد که خودرویی را از کسی خریداری کرده باشید اما مالک اصلی سند خودرو حاضر به حضور در دفتر اسناد رسمی برای انتقال مالکیت به مالک فعلی نباشد. هرچند این مشکل در حوزه انتقال مالکیت خودرو بیش از سایر موارد اتفاق می افتد اما ممکن است در زمینه انتقال مالکیت زمین و سایر املاک غیر منقول به صورت رسمی نیز رخ دهد. در این شرایط باید فرد مقابل را به تنظیم سند رسمی ملزم نمود.

باتوجه به اینکه نکات بسیار ظریفی در این خصوص مطرح می شود بهترین کار ممکن این است که با مراجعه به وکیل الزام به تنظیم سند رسمی و دریافت مشاوره حقوقی، بعد از اعطای وکالت به ایشان جریان پرونده را بر عهده وکیل مربوطه بگذارید. این مقاله توسط وکیل الزام به تنظیم سند رسمی در گروه وکلای عدل محور تهیه شده است.

اسناد رسمی چه اسنادی هستند؟

تمامی اسناد و قراردادهایی که دارای مشخصات صحت اسناد و قراردادها باشند از جانب قانون مورد حمایت واقع شده اند. به عنوان مثال اسناد دستی که میان دو طرف معامله تحریر شده و امضا شده اند اگر دارای دو نفر شاهد با ویژگی های مذکور در قانون مدنی باشند از حمایت قانونی برخوردار خواهند شد اما تمامی قوانین در سطح جهان نگاه ویژه ای نسبت به اسناد رسمی دارند و آن ها را مشمول قوانین حمایتی بسیار زیادی قرار داده اند. باتوجه به یک تعریف کلی از این اسناد می توان اسناد رسمی را شامل مواردی دانست که:

  1. در دفاتر ثبت اسناد به ثبت رسیده باشند.
  2. توسط مامورین ثبت اسناد ثبت شوند.

بهترین وکیل الزام به تنظیم سند رسمی

حالات مختلف الزام به تنظیم سند رسمی

تصور کنید که مالی را خریداری کرده اید و اکنون مصمم هستید تا سند مالکیت نیز به نام شما تغییر یابد. در این شرایط می توان حالات ذیل را تصور کرد.

  1. تاریخ مشخصی را برای حضور در دفتر ثبت اسناد تعیین کرده اید.
  2. تاریخ مشخصی برای حضور در دفتر ثبت اسناد تعیین نشده است.

مراجعه به وکیل الزام به تنظیم سند رسمی نیز به تبع حالات فوق دارای حالات ذیل خواهد بود:

  1. مالک اصلی در تاریخ مقرر در دفتر ثبت اسناد حضور نمی یابد.
  2. مالک اصلی پس از دریافت اظهارنامه شما و تعیین تاریخ مورد نظر در دفتر ثبت اسناد حضور نمی یابد.

حال سوال این است که در این شرایط باید چکار کنیم؟ شما نیاز دارید تا گواهی عدم حضور مالک را از مسئول ثبت دریافت نمایید و این گواهی مهمترین مدرکی است که شما برای طرح دعوی در دادگاه نیاز دارید.

چرا باید به وکیل الزام به تنظیم سند رسمی مراجعه کنیم؟

شاید تصور کنید که برای الزام به تنظیم سند رسمی نیازی به بهترین وکیل ملکی یا مراجعه به فردی آگاه ندارید اما شما بعد از طرح دعوی باید اقدامات دیگری را انجام دهید که نیاز است تا با یک فرد متخصص در این زمینه مشورت کنید. به عنوان مثال یکی از بهترین اقداماتی که می توانید همزمان با طرح دعوی انجام دهید این است که قرار عدم فروش مال تا تاریخ معین از دادگاه مربوطه را درخواست کنید.

نکته بسیار مهمی که در این خصوص مطرح می شود این است که شما سند رسمی را در اختیار ندارید و طرف مقابل شما این سند را در دست دارد بنابراین می توان گفت سند معتبرتری در اختیار دارد و می تواند شک و شبهه ای در خصوص مبایعه نامه شما ایجاد کند. این مسئله ممکن است شما را درگیر پرونده های دیگری نماید و عدم آشنایی با مسائل حقوقی نیز به ضرر شما تمام گردد بنابراین بهترین کار ممکن این است که در اولین فرصت به وکیل متخصص الزام به تنظیم سند رسمی مراجعه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *